5 Ways How to Make Money on Your Website (Without Ads, Products, or Affiliate Marketing)

බොහෝ අය සඳහා, අන්තර්ජාල වෙබ් අඩවියකින් මුදල් ඉපයීම ගැන සලකා බැලීමෙන් පසු මතකයට එන මූලික දේ වන්නේ වෙළඳ දැන්වීම් සහ මාර්ගගත වෙළඳසැල් ය. කෙසේ වෙතත්, මෙම ශිල්පීය ක්‍රම එක් එක් වෙබ් අඩවිය සඳහා ක්‍රියා නොකරයි. දැන්වීම් හෝ නිෂ්පාදන නොමැතිව ඔබේ වෙබ් අඩවියේ මුදල් උපයන ආකාරය තේරුම් ගැනීම හොඳ වන්නේ මේ නිසා ය.


වාසනාවකට මෙන්, ඔබ මාර්ගගතව ජීවත්වීම සඳහා භාවිතා කරන තවත් උපාය මාර්ග තිබේ. ඔබට ලැබී ඇත්තේ කුමන ආකාරයේ වෙබ් අඩවියක් වුවත්, ඔබේ ආදායම් විභවය උපරිම කර ගැනීම සඳහා ඔබේ වෙළඳ නාමයට වඩාත් ගැලපෙන ක්‍රමයක් ඔබ සොයා ගනු ඇත.

මෙම ලිපියෙන්, දැන්වීම් හෝ නිෂ්පාදන ඔබේ වෙබ් අඩවිය සඳහා සරලම ආදායම් ප්‍රභවයක් නොවන්නේ මන්දැයි අපි සඳහන් කරමු.
ඔවුන් නොමැතිව ඔබේ වෙබ් අඩවියෙන් ඔබ මුදල් උපයන්නේ කෙසේදැයි අපි සොයා බලමු. අපි කිමිදෙමු! [How to Make Money on Your Website]


ඔබේ වෙබ් අඩවියේ මුදල් සැකසීම සඳහා දැන්වීම් සහ නිෂ්පාදන ගණනය කිරීමේ අඩුපාඩු The Drawbacks to counting on ads and products to form money on your site

දැන්වීම් සහ නිෂ්පාදන භාවිතා කර ඔබේ වෙබ් අඩවියේ මුදල් සෑදිය හැකි බව ප්‍රතික්ෂේප කිරීමක් නැත. බොහෝ සාර්ථක සබැඳි වෙළඳසැල්, බ්ලොග් සහ වෙනත් වෙබ් අඩවි මෙය සනාථ කර ඇත. කෙසේ වෙතත්, ඒවා එක් එක් වෙබ් අඩවිය සඳහා සරලම ආදායම් ප්‍රභවය නොවේ.


ආරම්භකයින් සඳහා, දැන්වීම් යනු ඔබේ වෙබ් අඩවිය මුදල් ඉපැයීමේ අකාර්යක්ෂම ක්‍රමයකි. සැලකිය යුතු මුදල් ප්‍රමාණයක් අද්දර ඕනෑම දෙයක් සෑදීමට නම්, ඔබේ වෙබ් අඩවිය සඳහා අතිවිශාල අනුගාමිකයෙකු වීමට ඔබ කැමති වේ. උත්ප‍්‍රාසාත්මක ලෙස, දැන්වීම් මඟින් ඔබට අනුගාමිකයන් ලබා ගැනීමෙන් වළක්වා ගත හැකිය.

දැන්වීම් වලට ඔබේ අන්තර්ගතයෙන් ract ත් විය හැකි අතර පරිශීලකයින් ඔබේ වෙබ් අඩවියෙන් ඉවතට ගෙන යා හැකි අතර එය ඔබගේ පරිවර්තන අනුපාතයට හානියක් විය හැකිය. ඔවුන් ඔබේ වෙබ් අඩවියේ සැලසුම් ගුණාත්මක භාවය අඩු කරන අතර ඔබ අඩු කීර්තියක් ඇති කරවයි. විශ්වාසයකින් තොරව, ඔබට ප්‍රේක්ෂක පිරිසක් නඩත්තු කිරීමට අපහසු වේ.


නිෂ්පාදන විශේෂ අභියෝග මාලාවක් ඉදිරිපත් කරයි. වැදගත්ම කාරණය නම් ආරම්භ කිරීම සඳහා ඔබට හොඳ වෙනසක් අවශ්‍ය වීමයි. ඔබේ නිෂ්පාදනය සැබවින්ම මුදල් ඉපයීමට පෙර එය නිර්මාණය කිරීම සඳහා ඔබට ආයෝජනය කිරීමට සිදුවේ.

එපමණක්ද නොව, ආරම්භ කිරීමට උනන්දු කිරීමට ඔබට මුදල් නොමැත, විශේෂයෙන් ඔබේ වෙබ් අඩවිය අතිශයින්ම අලුත් නම්. මෙය උපකල්පනය කරන්නේ ඔබේ පරිශීලකයින්ට සැබවින්ම සාප්පු යෑමට අවශ්‍ය නිෂ්පාදනයක් සඳහා ඔබට දැනටමත් තනි අදහසක් ඇති බවයි. නිෂ්පාදන විකිණීමේ ක්‍රමය දිගු හා මිල අධික විය හැකි ය. [How to Make Money on Your Website]

ඔබේ වෙබ් අඩවියේ මුදල් සෑදීමට ක්‍රම පහක් (දැන්වීම් හෝ නිෂ්පාදන නොමැතිව) Five ways to form money on your website (without ads or products)

රේඛාවක් ආරම්භ කිරීමට ඔබට මුදල් නොමැති නම් සහ ඔබේ පරිවර්තන අනුපාත දැන්වීම් වලට ඇති විය හැකි අහිතකර බලපෑම් අවදානමට ලක් කිරීමට අවශ්‍ය නොවන්නේ නම්, ඔබ අන්තර්ජාලය හරහා මුදල් උපයන ක්‍රම තවමත් තිබේ. යතුර ඔබේ වෙබ් අඩවියට සහ පරිශීලකයින්ට වඩාත් ගැලපෙන එකක් සොයා ගැනීම.

1. පුද්ගල සිදුවීම් පැවැත්වීම සහ ඇතුළත් කිරීම සඳහා ගාස්තු අය කිරීම

සබැඳි ප්‍රජාවන් නිසැකවම වටිනා ඒවා නොවේ. කෙසේ වෙතත්, කිහිප දෙනෙකුට ආයාචනා කරන මුහුණට මුහුණ හමුවීම ගැන යමක් තිබේ. ඔබේ වෙබ් අඩවිය හා සම්බන්ධ පුද්ගල සිදුවීම් පැවැත්වීම සහ ඇතුළත් කර ගැනීම සඳහා පුද්ගලයින්ගෙන් අය කිරීම යම් ආදායමක් උපයා ගැනීමට උපකාරී වේ.
ඔබගේ සිදුවීම කෙතරම් පුළුල් විය යුතුද යන්න රඳා පවතින්නේ ඔබ සහභාගී වනු ඇතැයි සිතන පුද්ගලයින්ගේ ප්‍රතිශතය මත ය. එය බාහිර සමුළුවක් හෝ ප්‍රදේශීය රැස්වීමක් තරම් කුඩා වනු ඇත. කෙසේ හෝ වේවා, මිනිසුන් උනන්දු කරවීම සඳහා ගෙවීමට කැමති වනු ඇතැයි ඔබ සිතන අනුපාතය ගැන සිතීම වැදගත්ය.

ස්ථානයක වටිනාකම, ආහාර සහ වෙනත් අවශ්‍යතා සඳහාද ඔබ ගණන් ගනු ඇත. ඔබ උත්සවයේ පිරිවැය පියවා ලාභයක් ලබා ගැනීමට සූදානම් යැයි ඔබ නොසිතන්නේ නම්, මෙම ක්‍රමය ඔබ සඳහා නොවනු ඇත.
සාමාන්‍යයෙන්, ඔබට දැනටමත් බාහිරකරණය කළ සබැඳි ප්‍රජාවක් තිබේ නම්, පුද්ගල සිදුවීමක් සත්කාරකත්වය සැපයීම වඩාත් සුදුසුය. ඔබේ වෙබ් අඩවියට සහ එහි අනෙකුත් පරිශීලකයින්ට සැබවින්ම කැපවී සිටින පුද්ගලයින් සහභාගී වීමට උත්සාහයක් දැරීමට වැඩි ඉඩක් ඇති අතර එය මිලදී ගැනීමට කැමති වීමට වැඩි ඉඩක් ඇත.

උදාහරණයක් ලෙස වර්ඩ් කැම්ප් ගන්න. මෙම සිදුවීම් ලාභ නොලබන ඒවා වුවද, වර්ඩ්ප්‍රෙස් ප්‍රජාව සම්බන්ධ වී සිටින ආකාරය සහ තිරය හරහා පමණක් නොව මුහුණට මුහුණලා කටයුතු කිරීමට ඔවුන් තුළ ඇති කැමැත්ත පෙන්නුම් කරයි:


සමහරුන්ට, බාහිර සිදුවීමක් සත්කාරකත්වය සැපයීම දුෂ්කර යැයි පෙනේ. කෙසේ වෙතත්, ඔබ එය ඉවත් කිරීමට සුදානම් නම්, ඔබේ වෙබ් අඩවියේ පරිශීලකයින්ට එකිනෙකා සමඟ අන්තර් ක්‍රියා කිරීමට සහ ඔබේ ප්‍රජාව වෙනුවෙන් වඩාත් කැපවීමට අවස්ථාවක් ලබා දී ඇති අතර ඔබ නිවාස ලාභය ගෙන එනු ඇතැයි අපේක්ෂා කරමු. [How to Make Money on Your Website]

2. වෙබ් අඩවි මිලදී ගැනීම, පෙරළීම සහ විකිණීම

ඔබට ඒ සඳහා සැලසුම් සහ සංවර්ධන කුසලතා තිබේ නම්, ඔබ වෙබ් අඩවි ‘පෙරළීමේ’ ව්‍යාපාරයට පිවිසෙනු ඇත. මෙම ක්‍රමයට අඩවි මිලදී ගැනීම, ඒවා වැඩිදියුණු කිරීම, ලාභ සඳහා නැවත විකිණීම ඇතුළත් වේ.
ඔබ එතරම් උත්සාහයක් දැරූ දෙයක් විකිණීම අමුතු දෙයක් ලෙස පෙනුනද, සාධාරණ ලෙස විශාල අනුගාමිකයන් සිටින වෙබ් අඩවියකට ඩොලර් දහස් ගණනකට විකිණිය හැකිය. ඔබේ වෙබ් අඩවියේ සාමාන්‍ය පරිශීලකයින් සංඛ්‍යාවක් සිටින අතර ඔබට එය බලා ගැනීමට අවශ්‍ය නොවන්නේ නම්, විකිණීම නරක විකල්පයක් නොවේ.

කෙසේ වෙතත්, ඔබට ඔබේම වෙබ් අඩවියක් ඉතිරි කර ගැනීමට නොහැකි නම්, ඔබ සැමවිටම ස්ථානය මිලදී ගෙන පෙරළනු ඇත. වෙබ් අඩවි තැරැව්කරු සහ ෆ්ලිප්පා වැනි සබැඳි වෙළඳපොලවල් සාප්පු යෑමට සහ වැඩිදියුණු කිරීමට ලාභ අඩවි සෙවීමට ජනප්‍රිය ස්ථාන වන අතර පසුව නැවත විකිණීමට:
ඔබට දැනටමත් සැලසුම් සහ සංවර්ධන කුසලතා තිබේ නම් මෙම ක්‍රමය පහසුය. ඔබ ඔබේ කළඹ සහ ආදායම පුළුල් කිරීමට බලා සිටින දැනුමැති සංවර්ධකයෙක් නම්, පිදුරු පෙරළීම නිසා වෙබ් අඩවි පෙරළීම කාර්යක්ෂම විය හැකිය. [How to Make Money on Your Website]

3. පරිශීලකයින්ගෙන් පරිත්‍යාග භාර ගන්න.

ඔබේ වෙබ් අඩවිය ක්‍රියාත්මක කිරීම සඳහා අවශ්‍ය මුදල් පරිහරණය කිරීම සඳහා පරිශීලකයින්ගෙන් පරිත්‍යාග භාර ගැනීම බොහෝ විට පහසුය. ඔබ ගුණාත්මක අන්තර්ගතයන් ඉදිරිපත් කරන්නේ නම්, ඔබේ වෙබ් අඩවිය මාර්ගගතව තබා ගැනීමට ඔබට දායක වීමට සහ සහාය වීමට කැමති පුද්ගලයින් සංඛ්‍යාව ගැන ඔබ පුදුමයට පත් වනු ඇත.


පුණ්‍යායතන හෝ වෙනත් හොඳ හේතූන් හා සම්බන්ධ වෙබ් අඩවි සඳහා මෙම ක්‍රමය වඩාත් හොඳින් ක්‍රියාත්මක වේ. පරිත්යාග මත ක්රියාත්මක වන බ්ලොග් ඇති අතර, ඔබේ වෙබ් අඩවිය ඔවුන්ගේ වටිනාකම් සමඟ ගැලපෙන විට අරමුදල් සැපයීමට පරිශීලකයින්ට ඒත්තු ගැන්වීම පහසුය.

නිදසුනක් වශයෙන්, අපගේ හියුමන් සමිතිය සලකා බලන්න. පරිත්යාග කිරීමට පරිශීලකයින්ට ආරාධනා කරමින් ඔවුන්ගේ වෙබ් අඩවියේ බහුවිධ ඇමතුම් (CTA) බොත්තම් අවශ්ය වන අතර පරිශීලකයින්ගේ අවධානය ඉල්ලා සිටීම සඳහා සතුන්ගේ උසස් තත්ත්වයේ රූප සමඟ ඒවා සම්බන්ධ කරන්න.


ඔබ ලාභ නොලබන ආයතනයක් පවත්වාගෙන යන්නේ නම්, ඔබේ වෙබ් අඩවියේ පරිත්‍යාග අවස්ථා එකතු කිරීම අත්‍යවශ්‍ය වේ. ඔබ බ්ලොග් සටහන් වැනි නොමිලේ අන්තර්ගතයන් සපයන්නේ නම් ඔබ එය ද ලබා දෙනු ඇත. එය නිත්‍ය හෝ සැලකිය යුතු මට්ටමක නොතිබුණද, ඔබ තවමත් අගය කරන පා .කයින්ගෙන් යම් මුදලක් ලබා ගනී. [How to Make Money on Your Website]

4. ගෙවන සාමාජිකයින් සඳහා සුවිශේෂී අන්තර්ගතයක් සාදන්න

ගෙවන අන්තර්ගතයන් නිර්මාණය කිරීම බොහෝ විට ඔබේ වෙබ් අඩවියේ මුදල් සැකසීමේ එකම ක්‍රමයකි. බොහෝ විට, ඔබට වැඩිපුර වැඩ කිරීමට අවශ්‍ය නැත. ඔබ හුදෙක් බ්ලොග් සටහන්, සබැඳි පන්ති, හෝ ඔබ අවධානය යොමු කරන ඕනෑම අන්තර්ගතයක් නිර්මාණය කරමින් එය ගණනාවකට ප්‍රවේශ වීමට අය කරයි.


එකම උපක්‍රමශීලී කොටස වන්නේ නොමිලේ සහ ගෙවන අන්තර්ගතයන් අතර නිසි සමබරතාවයක් ඇති කිරීමයි. අධික ලෙස අන්තර්ගතයක් නොමිලේ ලබා දීමෙන් ඔබ අය කරන අන්තර්ගතය අවශ්‍ය නොවන බව පරිශීලකයින්ට හැඟෙනු ඇත. අනෙක් අතට, අධික අන්තර්ගතයක් සඳහා අය කිරීම නරඹන්නන් ඉවතට හැරවිය හැකිය.

මේ හේතුව නිසා, ගෙවා ඇති අන්තර්ගතයන් හෝ සාමාජිකත්වය දැනටමත් දීර් long කාලයක් තිස්සේ අනුගමනය කර ඇති අඩවි සඳහා වඩාත් සුදුසු වේ. ඔබේ අන්තර්ගතය ගෙවීම වටී යැයි ඔබේ පරිශීලකයින් දැනටමත් දන්නවා නම්, ඔවුන් එසේ කිරීමට උත්සාහ කිරීමට වැඩි කැමැත්තක් දක්වයි.


මීට අමතරව, මාර්ගගත පා courses මාලා හෝ වෙබ්නාර් ලබා දෙන අධ්‍යාපන වෙබ් අඩවි බොහෝ විට මෙම ක්‍රමය .ලදායී ලෙස භාවිතා කළ හැකිය. ඔබ හඳුන්වාදීමේ පා courses මාලා නොමිලේ ලබා දෙනු ඇත, පසුව අතරමැදි සහ උසස් පා .මාලා සඳහා ගාස්තු අය කෙරේ. කෝඩෙක් ඇකඩමිය සාර්ථක උදාහරණයක් විය හැකිය:

වැඩි විස්තර සොයා ගැනීමට කැමති සිසුන්ට සාමාජිකත්වය සහ උසස් පා courses මාලා සඳහා පසුව ගෙවිය හැකි බව දැන දැනත් ඔවුන් බොහෝ නොමිලේ පා courses මාලා පිරිනමයි. ප්‍රාථමික කාලය සඳහා ඉගෙනුම් කේතය ආරම්භ කිරීමට බලාපොරොත්තු වන කිහිප දෙනෙකුට කෝඩෙක් ඇකඩමිය දැන් යා යුතු වේදිකාවකි. [How to Make Money on Your Website]

5. ඔබේ අන්තර්ගතය වෙනස් කර හරස් ප්‍රවර්ධනය කරන්න.

බහුවිධ ආදායම් මාර්ග තිබීම හොඳ පියවරක් විය හැකිය. ඔබේ බ්ලොග් අඩවිය සඳහා කවදා හෝ මන්දගාමී කාල පරිච්ඡේදයක් තිබේ නම්, උදාහරණයක් ලෙස, ඉන්ස්ටග්‍රෑම් හි ඔබගේ බලපෑම්කාරක ගනුදෙනු නැවත දේවල් ගිල ගන්නා තෙක් ඔබව ආවරණය කිරීමට සූදානම් විය හැකිය. ඔබගේ අන්තර්ගතය හරස් ප්‍රවර්ධනය කිරීම මඟින් ඔබගේ සියලු වේදිකාවලින් වැඩි ආදායමක් උපයා ගත හැකිය.


ඔබට ලැබී ඇති නිහ quiet වෙබ් අඩවිය කුමක් වුවත් ඔබගේ අත්දැකීම් ක්ෂේත්‍රය කුමක් වුවත්, බහු මාධ්‍ය ගවේෂණය කිරීමෙන් ඔබ වැඩි වැඩියෙන් සහ පුළුල් ආකාරයේ අන්තර්ගතයක් නිර්මාණය කරනු ඇත. උදාහරණයක් ලෙස, ඔබ යෝග්‍යතා බ්ලොග් අඩවියක් පවත්වාගෙන යන්නේ නම්, ඔබ යූ ටියුබ්හි ව්‍යායාම වීඩියෝ සාදනු ඇති අතර ඔබ ක්‍රීඩක ක්‍රීඩිකාවන් සම්මුඛ සාකච්ඡා කරන පෝඩ්කාස්ට් එකක් ද පවත්වනු ඇත.

ස්වයං ප්‍රවර්ධනයට මුලදී අමුතු හැඟීමක් දැනිය හැකි වුවත්, ඔබේ කර්මාන්තය තුළ ඔබේ වෙළඳ නාමය සහ අධිකාරය ගොඩනැගීමට හරස් ප්‍රවර්ධනය විශිෂ්ට ස්තූතියකි. උදාහරණයක් ලෙස, බොබ් ඩබ්ලිව්පී සලකා බලන්න.


බොබ් ඩන් පෝඩ්කාස්ට් එකක් ලෙස තොරතුරු සහිත WooCommerce බ්ලොග් අඩවියක් පවත්වාගෙන යයි. ඔහු දෙකටම අනුග්‍රාහකත්වය ලබා ගන්නා අතර ප්‍රතිවිරුද්ධ වෙළඳපොල සඳහා එක් එක් වේදිකාව භාවිතා කරයි. ඔහුගේ පෝඩ්කාස්ට් සිට ඔහුගේ බ්ලොග් අඩවියට සහ අනෙක් පැත්තට රථවාහන ධාවනය කිරීමෙන් ඔහු ආදායම් ප්‍රභවයන් දෙකෙන්ම ප්‍රමුඛස්ථානය ගනී. [How to Make Money on Your Website]

නිගමනය

දැන්වීම් සහ නිෂ්පාදන සාමාන්‍යයෙන් අන්තර්ජාල වෙබ් අඩවියක් සමඟ මුදල් නිර්මාණය කිරීමේ ක්‍රම වේ. කෙසේ වෙතත්, මෙම උපාය මාර්ග සැමවිටම සරලම නොවේ. දැන්වීම් මඟින් ඔබේ පරිශීලකයින්ට ඔබේ වෙබ් අඩවිය කෙරෙහි ඇති විශ්වාසය නැති වී යා හැකි අතර නිෂ්පාදන සඳහා ඔබට නොලැබෙන පෙර ආයෝජන අවශ්‍ය වේ. [How to Make Money on Your Website]

https://blogsposts.com

https://youtu.be/TakyWYfYF6Q
https://youtu.be/2lXUDvH0VAI

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *